Long Happiness*PL   Hodowla Kotów Rasy Maine Coon      

O nas

Serdecznie Państwa witamy na naszej stronie poświęconej w całości kotom rasy Maine Coon. Nasza fascynacja kotami tej rasy zaczęła się od wizyty na wystawie kocich piękności. Urzekł nas przede wszystkim wspaniały charakter kotów tej rasy, są duże i robią wrażenie dzikich; nic bardziej mylnego. W rzeczywistości to duże kociaki, które uwielbiają zabawy i przytulanie. Dotrzymują ludziom towarzystwa we wszystkich domowych zajęciach, są ciekawskie, wesołe i potrafią swoim zachowaniem poprawić humor w każdej sytuacji. Postanowiliśmy, że takie maleństwo zamieszka razem z nami.

W 2010 tuż przed Walentynkami przyjechała do nas nasza kochana Del, nasza pierwsza kotka. Okazała się spełnieniem naszych marzeń... czuła, delikatna, skora do zabawy po prostu niesamowita. Po takiej dawce szczęścia stwierdziliśmy, że Del powinna mieć towarzystwo i tak kilka miesięcy później pojawiła się Xanti. Trochę trwało zanim podjęliśmy decyzję o założeniu hodowli. Rok po tym jak zamieszkała z nami Del otrzymaliśmy potwierdzenie od FPL o rejestracji naszej hodowli. Zaraz po tym poleciałam do Danii po naszego niebieskiego kawalera. Ghost jest bardzo pięknym mocnej budowy kocurem, jego dzieci dziedziczą po nim muskulaturę. W 2012 na świat przyszedł nasz długo wyczekiwany pierwszy miot. W grudniu 2013 roku na same Święta z zielonej Irlandii przyjechała do nas nasza kolejna perełka Emilia. Jest kotką o łagodnym usposobieniu uwielbia się przytulać i głośno mruczy. Kocha wszystkich i ludzi i zwierzęta, a my szalejemy za nią. W okresie wakacji w 2014 roku pojechaliśmy w okolice Policznej po kolejnego członka naszej zwariowanej rodzinki. Tym razem psa rasy Staffordshire Bull Terrier. Banger jest kochanym, pełnym energii wesołym psiakiem. Na początku 2015 roku z Poznania z zaprzyjaźnionej Hodowli przyjechała do nas najmłodsza gwiazda, bardzo obiecująca wystawowo koteczka Isis. Uwielbiamy tą naszą małą trzpiotkę. Nie odstępuje nas na krok i jest ukochanym kotem naszej córki.

Nasza Hodowla narodziła się z miłości do kotów rasy Maine Coon i stała się naszą pasją. Nasze koty wychowują się z psem i dzieckiem, są przyjazne i ciekawskie, a przede wszystkim bardzo kochane.

Nazwa "Long Happiness" ma kilka znaczeń: po pierwsze "długotrwałe szczęście", bo takie zapewniają kociaki tej rasy, nie da się ich nie kochać. Nasze koty towarzyszą nam we wszystkich codziennych czynnościach, budzą nas rano radosnym mruczeniem i pokazują, kiedy są głodne. Jesteśmy członkami Cat Club Sopot, który działa pod patronatem międzynarodowej organizacji FIFE jako członek Polskiej Federacji Felinologicznej - Felis Polonia.

Nasze koty są pod stałą opieką wspaniałej Pani dr specjalisty chorób psów i kotów Mirosławy Ambroziak z lecznicy weterynaryjnej MEDI-VET w Nowym Dworze Mazowieckim. Dziękujemy za troskę i opiekę nad członkami naszej rodziny!


Dominika

 • Wystawy

  Tutaj możecie zobaczyć informacje na teamt wystaw na których byliśmy i na których będziemy.

 • Mioty...

  Tutaj znajdziecie informacje i zdjęcia na temat naszych kochanych poprzednich miotów.

 • Nowe Domki

  Tutaj znajdziecie zdjęcia naszych kociaków we wspaniałych nowych domkach.

 • Zanim kupisz

  Zapraszamy do zapoznania się z ważnymi informacjami zanim zdecydujecie się na zakup kociaka.